Aur si bronz, pentru Patrick si Mihai, la Campionatul Național al Cluburilor Sportive Școlare la tenis de masă

0
269
În perioada 6-8 mai, la Bistrița, s-a desfășurat Campionatul Național al Cluburilor Sportive Școlare la tenis de masă.
La categoria juniori II simplu băieți, Patrick Anghel a trecut în fazele superioare ale competiției de Postolache I (CSS Slatina), scor 3-0, în semifinală de Urus K (Css Sf.Gheorghe), scor 3-0, iar în finală a dispus de Canea Kocsis, scor 3-0. Astfel, în urma acestor rezultate, sportivul pregătit de Liviu Nicoli a obţinut medalia de aur. La aceeași categorie de vârstă, Ilie Alexandru s-a clasat pe locul V.

La categoria juniori I, Mihai Nedelcu a dispus de Bumb A (CSS Satu Mare) cu 3-0, de Karacsony D (Css Od. Secuiesc) cu 3-2, dar a cedat în semifinală în faţa ocupantul locului I, Bokor Z( Css Sf.Gheorghe), scor 0-3. La final, Mihai Nedelcu a câștigat medalia de bronz.
De menţionat că la fete cea mai bună clasare a fost a Evei Lazăr, la juniori II. Aceasta a ocupat locul VI.