AcasăFără categorieIncendiu la Centrul de Dializă. 21 de pacienti au fost evacuati

Incendiu la Centrul de Dializă. 21 de pacienti au fost evacuati

Se pare ca sursa incendiului a fost un scurt circuit.

„În acest moment se intervine cu 2 autospeciale de lucru cu apă și spumă și o autospecială de transport victime multiple la un centru de dializă de pe str. Gheorghe Chitu.

Pompierii sosiți la locul intervenției au constatat că era o degajare mare de fum și au evacuat 21 de pacienti, aceștia nu prezentau nici un simtom din cauza fumului fiind evacuați preventiv.

În acest moment se verifică să vadă de unde provine fumul. S-a luat decizia ca 10 pacienți să fie transportați la spital pentru momitorizare cât timp se evacuează fumul din clădire. Nu sunt victime.”, potrivit ISU Dolj.

Martha Andrei
Martha Andreihttp://asaelacraiova.ro
Martha Andrei și-a început parcursul în jurnalismul digital în 2018, transformând curiozitatea într-o carieră definită prin rigoare. Cu o abordare ce îmbină dedicarea față de subiect cu un profesionalism impecabil, Martha reușește să aducă valoare mediului online, oferind cititorilor conținut documentat și perspective relevante.

Must Read

spot_img
error: Content is protected !!